Powiat ostródzki to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych rejonów województwa mazurskiego. Różnorodne jeziora, lasy oraz tereny rekreacyjne pozwalają się w pełni zrelaksować i chociaż na chwilę zapomnieć o codziennych problemach. To również doskonałe miejsce dla miłośników zabytków, którzy mogą tutaj zwiedzić gotycki zamek krzyżacki lub historyczny kościół ewangelicki. Jakie jeszcze atrakcje czekają na turystów, którzy postanowili spędzić swój urlop w okolicach Ostródy i Olsztyna?


Nabrzeże Jeziora Drwęckiego

Wielbiciele aktywnego odpoczynku na łonie natury nie mogą ominąć nabrzeża jeziora Drwęckiego, które zlokalizowane jest bezpośrednio przy Ostródzie. Oprócz niezwykle urokliwego mola z charakterystyczną altanką, znajduje się tutaj wiele klimatycznych knajpek oraz restauracji, które w sezonie letnim tętnią życiem do późnych godzin nocnych. Warto również skorzystać z bogatej oferty wypożyczalni sprzętu wodnego i spojrzeć na miasto z nieco odmiennej perspektywy. Dla spacerowiczów przy jeziorze dostępny jest także Park Collinsa z wieloma terenami rekreacyjnymi.


Zamek krzyżacki

Gotycki zamek krzyżacki to jeden z najstarszych zabytków powiatu ostródzkiego. Zbudowany w 1349 roku przez wiele lat stanowił bardzo ważny ośrodek administracji Zakonu Krzyżackiego. Niestety w XVII wieku nastąpił wielki pożar w mieście, który doszczętnie zniszczył wschodnie skrzydło zamku. Budynek udało się jednak częściowo zrekonstruować, a obecnie jest on udostępniony dla wszystkich zwiedzających. We wnętrzach zamku znajduje się więc galeria sztuki, centrum kultury, biblioteka oraz muzeum z pamiątkami po Napoleonie Bonaparte.


Kościół Łaski Bożej

Ewangelicki kościół Łaski Bożej w Ostródzie został zbudowany w 1907 roku. Budowlę wyróżnia przede wszystkim masywna wieża zakończona podwójnym hełmem, na której znajduje się punkt widokowy na zachwycającą panoramę Ostródy. Podczas pokonywania schodów prowadzących na szczyt kościoła turyści mogą podziwiać różne wystawy etnograficzne czy stare mechanizmy zegara i dzwonów. Warto również poświęcić chwilę na zwiedzenie wnętrza świątyni z wyjątkowo pięknymi witrażami.


Rejs Kanałem Ostródzko-Elbląskim

Rejs statkiem po kanale Ostródzko-Elbląskim to jedna z największych atrakcji turystycznych regionu. Na tym unikalnym na skalę światowym szlaku wodnym płynie się głównie po trawie. Ze względu na spore różnice terenu na kanale znajduje się aż pięć pochylni, po których statek jest przeciągany. Dzięki temu turyści doświadczają niecodziennego przeżycia jakim jest "płynięcie po trawie".


Kwatery noclegowe na Mazurach - gospodarstwo agroturystyczne "Stare Jabłonki" zaprasza!

Gospodarstwo agroturystyczne "Stare Jabłonki" zaprasza wszystkich, którzy marzą o wypoczynku na Mazurach w wyjątkowo komfortowych warunkach. Goście mogą zatrzymać się w jednych z dwunastu w pełni umeblowanych pokoi, na polu namiotowym lub w przystani dla camperów. Niezwykle smaczne posiłki, różnorodne wycieczki krajoznawcze oraz możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego dodatkową umilają pobyt na Mazurach.


Szczególną uwagę warto jednak zwrócić na korzystne pakiety oszczędnościowe z interesującym programem atrakcji. Oferta specjalna obejmuje takie pakiety jak:

  • Szkolenia na Mazurach;
  • Aktywny tydzień dla dwojga;
  • First & Last Minute;
  • Pakiet Antystresowy;
  • Warsztaty kulinarne;
  • Mazury zimą;
  • Śladami Prusów i Wikingów;
  • mazury z dziećmi agroturystyka

Gospodarstwo agroturystyczne "Stare Jabłonki" to doskonałe miejsce na aktywny relaks w otoczeniu przepięknej przyrody. Kilkudniowe wczasy na Mazurach pozwolą nie tylko efektywnie odpocząć, ale również odnaleźć spokój i wewnętrzną równowagę. Do zobaczenia!