W niewielkiej odległości od naszej Agroturystyki znajdziecie Państwo wiele atrakcji, które z pewnością umilą Państwa pobyt na Mazurach.

Czytaj więcej...Gietrzwałd stał się sławny dzięki Objawieniom Matki Bożej. Przejął pielgrzymów po zamkniętym w 1875 roku klasztorze w Łąkach Bratiańskich koło Nowego Miasta nad Drwęca, gdzie znajdowała się łaskami słynąca, koronowana w 1752 roku figura Matki Bożej.

Czytaj więcej...O organizowanych w Starych Jabłonkach imprezach Sielawa Blues i Swatch Beach Volley World Tour, czyli mistrzostwach świata w siatkówce plażowej, słyszało zapewne wielu.

Czytaj więcej...Perłą rejonu wsi Grunwald są niewątpliwie słynne Pola Grunwaldzkie. To tutaj 15 lipca 1410 roku odbyła się jedna z największych średniowiecznych bitew. Walkę toczyło ok. 50 tys. rycerzy.

Czytaj więcej...Dawniej perła Prus Wschodnich, dziś letnia stolica Warmii i Mazur. Otoczona dziewięcioma jeziorami (!) Ostróda jest miastem dynamicznym. Latem odbywają się tu niezliczone imprezy i happeningi, m.in. cieszące się niezwykłą popularnością koncerty na molo nad Jeziorem Drwęckim.

Czytaj więcej...Kanał Elbląski, zwany również Kanałem Ostródzko-Elbląskim. W 1844 roku holenderski inżynier Georg Jacob Steenke uroczyście zapoczątkował budowę kanału, który niebawem został okrzyknięty cudem techniki na skalę światową. Mierzący 147 km długości kanał otrzymał swoją polską nazwę od jego najdłuższego odcinka między Ostródą i Elblągiem (82 km). Z niezwykłych rozwiązań hydrotechnicznych słynie odcinek Małdyty - Elbląg.